Дивовижний кулінарний винахід італійців під назвою «піца» підкорив увесь світ. Її замовляють у ресторанах, оформляють доставку в піцеріях, їдять у гостях, пробують створювати у духовці. При значній затребуваності випічки підприємства харчової галузі встановлюють конвеєрні або роторні печі.
Конструкції печей для невеликих потреб у випіканні
Для спеціальних шанувальників запашного шедевра, який хочеться зробити самостійно, знадобиться домашня піч для піци. Сьогодні можна зустріти популярну тосканську модель та неаполітанську, які відрізняються висотою: перша формою нагадує півсферу, друга – напівкруглий овал.
У тосканській склепіння вище, тому, окрім піци, тут випікають пироги, а також готують їжу у каструлях, глиняних горщиках. Неаполітанська розрахована на більш сильну акумуляцію тепла у верхній зоні. Вона функціонує при температурах понад +300⁰С, відрізняється швидкістю кулінарних процесів, тому обмежена різноманітністю страв, що готуються.
Приготування піци дуже зручно робити у помпейській печі. Купольний, компактний варіант розміщується в альтанці, на веранді, на вуличному просторі поряд з приватним будинком. Конструкція використовує конвективне нагрівання та відбивання потоків тепла. Помпейська піч готова порадувати асортиментом страв з тіста, м’яса, риби, овочів.
Як працюють печі і де їх монтувати
Саморегуляція стадії горіння полягає в наступному: коли газів, що виходять, стає багато, вони блокують надходження всередину свіжого повітря, що несе кисень, як активний елемент горіння. Температура знижується, потім у під надходить зовнішнє повітря, і процес горіння знову посилюється.
Печі красиво доповнюють інтер’єр приватних закладів у вигляді кафе та ресторанів, тому їх зазвичай монтують прямо в залі. І поки готується замовлена страва, відвідувачі перебувають у передчутті трапези, відчуваючи аромати, що витають навколо. Легкий присмак серпанку зберігається в кожному виробі, апетитна скоринка дражливо хрумтить на зубах, змушуючи з’їсти більше, ніж хочеться.
Обирайте обачливо
В італійських піцах тісто розкочується до товщини 0,4-0,7 см, тому випікання займає лічені хвилини. Враховуйте такі параметри:
• термічний фактор. За якої температури випікати піцу? Потрібно досягти рівня +350…+400⁰С;
• продуктивність печі. За один раз випікають 1-8 штук;
• припустимий діаметр випічки. Залежить від розмірів поду і починається від 30см;
• наявність оглядового віконця. Допомагає візуально контролювати процес;
• розмір установки. Щоб вибрати піч для піци додому, доглядайте невеликі настільні моделі та підлогові (на ніжках). У ресторан, піцерію знадобляться більші аналоги;
• тип носія для нагріву. Пропонуються електричні, дров’яні та газові пристрої.
Газ-дрова-електрика: яке вибрати джерело тепла
Існує 3 види печей: і, що розпалюються дровами (де-не-де використовують пресовані брикети або вугілля), електричні (найкращий варіант для встановлення в приміщеннях) і газові.
Дров’яні конструкції
Позитивні особливості
Можливість формувати та підтримувати постійний жар залежить від правильності виконання складання. Є міні-версії для індивідуального застосування та великі зразки на випічку 8 штук одразу. Екологічне паливо додає деревного «шарму» до смакових ноток. Приготування піци відрізняється швидкістю пропікання тіста з начинкою. Забезпечується чудова скоринка, рівномірне плавлення сиру.
Негативні сторони
Більш зручний агрегат у домашньому використанні, на заходах кейтерингу. Якщо змонтувати в піцерії, ресторані, потрібно постійно підтримувати піч в розігрітому стані. Не вдасться на одному місці випікати вироби різного діаметру. Обов’язково слід оснастити димарем. Доводиться через 10-15 секунд перевертати корж по колу, щоб добре пропікалося.
Електричні конструкції
Позитивні особливості
Використання ТЕНів дозволяє почати розігрів відразу після включення обладнання в розетку. Габарити бувають різні, можна замовити багаторівневу піч для піци. Допускається одночасне приготування виробів різного діаметра (вони розташовуються в декількох камерах). Якщо один рівень виходить з ладу, решта продовжує функціонувати.
Негативні сторони
Виконання вимог щодо електробезпеки. Є розхідники, які прийдеться згодом змінювати: нагрівачі, каміння, термостати. При великому завантаженні струму використовується багато струму. За відсутності світла для подальшого ведення бізнесу необхідно придбати генератор.
Газові конструкції
Позитивні особливості
Дають швидкий розігрів. Можуть багато часу працювати без перерви. Відрізняються найширшим діапазоном температур (+270…+500⁰С). Можуть мати кілька камер під окремий вид продукції. Продуктивні та безпечні (за умови грамотного монтажу).
Негативні сторони
Потрібні балони чи стаціонарне підключення. Згодом потребують очищення форсунок та сервісне обслуговування. Пальник монтується стаціонарно, змінити його положення неможливо.
Смачна піца випікається у будь-якій конструкції, якщо є досвід і бажання зробити все якнайкраще. А підібрати найкращий варіант вам допоможуть спеціалісти компанії EGO-FORNI.